Password ACE

  Domovská stránka

Online správce hesel

© 2012 Zdeněk Breitenbacher, verze 1.62
Jak služba funguje?
Místo množství různých hesel vám stačí pamatovat si heslo jediné a univerzální: Vaši kódovou větu. Tu si zvolíte jednou provždy a je pro všechna hesla stejná. Hesla k jednotlivým stránkám jsou z kódové věty odvozena vhodnými kryptografickými funkcemi.
 
Abyste ke konkrétním stránkám vždy obdrželi totéž heslo, je třeba, abyste vaše cílové stránky i vaši kódovou větu zadávali pokaždé stejným způsobem, včetně rozlišení malých a velkých písmen.
 
Příklady (heslo s 12 alfanumerickými znaky)
 
Cílové stránkyKódová větaVýsledné heslo
národní divadlo prahaskákal pes přes oves1dKWYzvCd8mk
kinokavárna brnoskákal pes přes ovesmDKCDSdH1XSs
email.czskákal pes přes ovesA3NH0s4THaSo
email.czSkákal pes přes oves*)P4kbq02HSO92
 
*) I nepatrná změna v kódové větě vede ke zcela odlišnému heslu.
 
Největší výhodou služby je, že vaše hesla nejsou nikam ukládána, takže nemohou být zcizena žádným hackerským útokem. Hesla přitom máte kdykoliv k dispozici - nejenom na svém vlastním počítači, ale také ve svém mobilu, tabletu a na jakémkoliv jiném zařízení připojeném do internetu.
Jakou zvolit vhodnou kódovou větu?
Vaše kódová věta by neměla být snadno uhodnutelná. Můžete si třeba vymyslet svoji vlastní krátkou rýmovačku, kterou nikdo nebude znát.
 
Kódová věta by měla být dostatečně dlouhá, aby odolávala slovníkovým útokům. Pro silné heslo použijte větu, která bude mít nejméně 20 písmen, více je lépe.
Jakou zvolit délku hesla?
Obecně platí, že delší heslo je lepší. Přednastavená délka 12 znaků je dostatečná pro většinu případů. V heslu bude přítomno vždy alespoň jedno malé a jedno velké písmeno a vždy alespoň jedna číslice. Pokud jsou požadovány i zvláštní znaky, bude také přítomen alespoň jeden zvláštní znak.
 
Pokud stránky neumožňují použít tak dlouhé heslo, musíte zvolit heslo osmiznakové. V tom případě vyzkoušejte, jestli jsou v hesle povoleny zvláštní znaky - těmi sílu hesla nejméně o jeden řád zvýšíte.
 
Pro profesionální použití volte 16 znaků, nejlépe včetně zvláštních znaků.
Mám na jednom serveru více účtů. Jak mohu získat pro každý účet jiné heslo?
Pokud potřebujete na jednom serveru vystupovat pod více uživatelskými jmény, volte pro každé uživatelské jméno jinou kódovou větu.
 
Jinou možností je používat pro pracovní aktivity heslo o větší síle, tj. 16 znaků, zatímco pro soukromé účely ponechat heslo dvanáctiznakové.
Je služba odolná vůči útokům hackerů?
Ano, je. Bezpečnost citlivých informací je zajištěna několika úrovněmi ochrany.
 
• Celá komunikace s naším serverem je zašifrovaná pomocí důvěryhodného certifikátu, podepsaného uznávanou mezinárodní certifikační autoritou. Tím je zcela znemožněn odposlech případným útočníkem.
 
• Ještě před odesláním na server jsou vaše údaje kryptograficky převedeny jednosměrnou hashovací funkcí na data, z kterých žádným způsobem nelze odvodit vaše původní vstupní údaje. To znamená, že ani my nejsme schopni o vás nic zjistit.
 
• Na našem serveru proběhne další kryptografické zpracování a vygenerování vašeho hesla. Heslo není u nás nikam ukládáno a je okamžitě odesláno v zašifrované podobě zpět k vám.
 
• Ani u vás není heslo nikam ukládáno, není to potřeba.